Vodičkova 17, Praha 1
tel.: 608 167 450
e-mail: info@lapuravita.cz

Fotorejuvenace – omlazení pleti

Intenzivní pulsní světlo, zkráceně IPL, je nová moderní účinná technologie, která využívá blahodárného působení určitého světelného záření na kůži a podkoží. Ošetření je bezbolestné a vysoce účinné, nedochází k porušení kůže. 
Fotorejuvenace - omlazení pleti, je léčebné působení Intenzivního pulzního světla pod povrchem kůže na metabolismus pleti.
Přístroj IPL Ariane od společnosti Eurofeedback získal na Expobeuty 2008 ocenění Zlatou medailí.

Jak vlastně funguje proces SKIN REJUVENATION - OMLAZOVÁNÍ PLETI?
Intenzivní pulzní světlo pulzního světelného systému je selektivním způsobem absorbováno tmavými chromofory, pigmentem (melaninem), případně oxihemoglobinem (červené krevní barvivo) a světelná energie se při tom přeměňuje na teplo. Tak lze odstraňovat chloupky (viz fotoepilace), nežádoucí pigmentové skvrny a rušivé, rozšířené žilky a kůži lze celkově zpevnit, zpružnit a omladit (stimulace tvorby a metabolizmu kolagenových vláken).

Jak probíhá ošetření přístrojem ARIANE?
Nejprve jsou na místě, které se bude ošetřovat, oholeny chloupky, které by se působením světelného impulzu spálily, a je odstraněn nanesený make-up, apod. Před nasazením aplikátoru s filtračním okénkem se na kůži nanese tenká vrstvička čirého, transparentního aqua-gelu. Jeho úkolem je zejména vyrovnat nerovnou, strukturovanou kůži na povrchu opticky s plochým filtračním okénkem, aby energie světelného impulzu mohla optimálně bez reflexních ztrát proniknout do kůže.

Je ošetření přístrojem ARIANE bolestivé?
Proces Skin Rejuvenation s přístrojem ARIANE je - v porovnání s lasery nebo systémy IPL chlazenými vzduchem -bezbolestný a dobře snesitelný, u světelných impulzů se pociťuje pouze pocit tepla nebo lehké štípání. Ošetřující plocha aplikátoru je aktivně ochlazována vodou asi na 10 °C. Tak je ošetřované místo na kůži po celé své ploše před každým impulzem, během něj i po něm chlazeno. To je vedle speciální EPL technologie aplikátoru důvodem pro šetrnou, bezbolestnou terapii pomocí přístroje ARIANE.Jaká pravidla se musí dodržovat?
Proces Skin Rejuvenation přístrojem ARIANE je v zásadě šetrný a v žádném případě nebrání v bezproblémovém výkonu pracovních činností i činností ve volném čase. Omezení by ale mělo asi po dobu tří týdnů před každým ošetřením a po něm platit pro návštěvy solárií, případně pro opalování na slunci. Dalším zatížením kůže UV zářením a hnědnutím se zvyšuje riziko vedlejších účinků (spálení na slunci, pigmentové změny).
V případě ošetření větších částí těla je třeba se opalování a návštěv solária zcela vyvarovat, menší části lze velmi dobře chránit opalovacím krémem s odpovídajícím vysokým faktorem (přes 30, raději 50). Jednotlivá malá místa lze před slunečním zářením chránit i náplastí.

Čeho je si třeba všímat při ošetření cévních poškození?
Působením pulzního světla vzniká v nežádoucí cévě, která následně v těle zmizí, do jisté míry lokální reakce a koagulace, vstřebává se bílkovina, která je tělu vlastní. Po ošetření se doporučuje po dobu několika dnů přizpůsobit své chování a pokud možno se vyvarovat všeho, co v ošetřeném místě podporuje prokrvení, a brání tak dosažení požadovaného výsledku:
  • vyvarovat se nápojů obsahujících kofein, alkoholu a nikotinu
  • nenavštěvovat saunu, nedávat si střídavé koupele, horkou sprchu apod.
  • vzdát se intenzivní sportovní činnosti
  • neužívat žádné léky podporující ředění krve (ASS).
Rušivé cévky nezmizí po několika málo dnech, nebo dokonce hned po ošetření, ale zanikají až časem. Při tom cévka může postupně měnit svůj vzhled a barvu, například nějakou dobu může být nahnědlá nebo může mít nejednotné zabarvení. Dosažený kosmetický výsledek lze zhodnotit až po čtyřech až šesti týdnech. V této době se ošetřené místo zakrývá běžnou snášenou kosmetikou.

Jaké vedlejší účinky se mohou objevit?
Vedlejší účinky jsou při správném použití přístroje ARIANE a pečlivém nastavení parametrů ošetření velmi vzácné. V závislosti na typu kůže a nastavených parametrech ošetření může ošetřené místo zarudnout, příležitostně - zejména u cévních poškození - může i lehce napuchnout. Tyto příznaky zpravidla rychle zmizí. Případné vedlejší účinky zmírňuje chlazení postiženého místa na kůži. Zřídka jsou pozorovány prudší reakce, v podstatě jsou možné až příznaky připomínající spáleniny při opalování nebo popáleniny. V jejich důsledku se může objevit hypopigmentace nebo hyperpigmentace, pleť je tedy po ošetření světlejší (nebo tmavší), ale tyto skvrny se časem samy ztratí.
Příčinou popsaných problémů je téměř vždy skutečnost, že postižené místo bylo před ošetřením nebo po ošetření vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária bez odpovídající vysoké ochrany.

Jaké jsou s tímto přístrojem zkušenosti?
Eurofeedback, francouzský výrobce systému pulzního světla (ARIANE), má v oblasti procesu Skin Rejuvenation v Evropě a na celém světě dlouholeté zkušenosti, a v oblasti IPL je světovou špičkou. Mimojité je držitelem 17 celosvětových patentů v oblasti IPL. Úzká spolupráce s předními centry a důkladná školení uživatelů zaručují kompetentní poradenství a dlouhodobé úspěšné výsledky ošetření. Úzká spolupráce s předními centry a důkladná školení uživatelů zaručují kompetentní poradenství a dlouhodobé úspěšné výsledky ošetření.

Do jaké míry je proces SKIN REJUVENATION trvalý?
Příčinu pigmentových skvrn (např. stařeckých skvrn) je třeba hledat v zatížení kůže v důsledku slunečního záření, a to většinou dlouhá léta předtím. Proto se na ošetřeném místě mohou nové skvrny objevit znovu. Nový vznik cévních útvarů je v první řadě podmíněn geneticky, je způsoben slabými vazivovými tkáněmi. Jejich příčinu nelze v zásadě ošetřit světlem, proto se mohou nové, rušivé rozšířené žilky objevovat znovu a znovu.

Kolik ošetření budu muset podstoupit?
Vždy podle indikace je pro odstranění pigmentových skvrn a žilek nutné provést jedno až čtyři ošetření, mezi nimiž by vždy měla být pauza v délce dvou až čtyř týdnů. Při vyhlazování kůže doporučujeme první sérii asi šesti intenzivních ošetření, aby byl výsledek zachován, a sice v pořadí čtyř až šesti ošetření ročně, případně podle potřeby.

Jak dlouho ošetření trvá?
Aplikátor ARIANE umožňuje jedním jediným impulzem ošetřit plochu 3,75 cm2, což zajišťuje plynulou, hospodárnou činnost obzvláště při ošetření rozsáhlých částí těla. Ošetření trvá několik minut (např. u jednotlivých pigmentových skvrn) až zhruba 30 minut (např. při kompletním ošetření obličeje, krku a dekoltu).

Kdo může být ošetřen?
V podstatě mohou být ošetřeny všechny ženy a muži, je však třeba dbát na to, aby na ošetřovaném místě byly více méně odstraněny chloupky, které na něm rostou.

aktuality lapuravita

odrazka Akce IPL - trvalá depilace - BEZPLATNÁ KONZULTACEUKÁZKA OŠETŘENÍ ZDARMA


Máte zájem o ošetření, ale stále bojuje s myšlenkou, zda lze skutečně chloupky odstranit NATRVALO?

Využijte bezplatnou konzultaci včetně ukázky ošetření ZDARMA.

více